Blog - Mallorca - Barcelona spanyol bajnoki meccs 2010.03.27.
ikon Blog / Mallorca / Mallorca - Barcelona spanyol bajnoki meccs 2010.03.27. |
2010.03.29. 20:56 | írta: Vyca | 2853 olvasás
Foci, foci, foci, foci!!!! Végre foci!
Sokszor kérdezték otthon a barátaim, hogy "Mikor mentek már ki egy jó kis meccset megnézni?". Most végre összejött és láthattuk ahogy a jelenleg második Barcelona és a negyedik helyen álló Mallorca mérkőzik egymással a spanyol élvonal 29. fordulójában.

Már nagyon régóta szeretnék megnézni egy Barcelona meccset. Másfél héttel ezelőtt végre elhatároztuk magunkat és elmentünk az ONO Estadi-hoz (Palmaban), ahol megvettük a jegyeket.

Egy kis összefoglaló a két csapat mérlegéről:
Ősszel a katalánok 4-2-re győztek a Camp Nouban, de a legutóbbi mallorcai látogatásukkor (az előző évadban) pont nélkül maradtak (1-2).
A Mallorca a Barcelona elleni találkozót megelőzően tizenhárom összecsapásból tizenkettőt nyert meg, csupán a Sevillától kaptak ki 3–1-re.
A Barcelona nyolc tétmérkőzés óta veretlen, melyből a legutóbbi négyet meg is nyerte. Az eddig megszerezhető 42 pontból 31-t gyűjtöttek be, csupán egy vereséget szenvedtek, Madridban az Atléticótól.

Szombaton este már egy órával korábban ott voltunk a stadionnál. A beléptető kapu után egy biztonsági őr átnézte a táskánkat, az innivalóról eldobatta a kupakot, de egyébként nagyon simán bejutottunk.
A helyünket is egész könnyen megtaláltuk. Nagyon jó helyre szólt a jegyünk, a pályához egész közel ültünk, mindent jól láttunk. Ekkor még kevesen voltak, de később szépen lassan majdnem teljesen megtelt a stadion.

Fél órával a kezdés előtt, már volt néhány játékos a pályán, elkezdtek melegíteni.

A melegítés után - 10 perccel a kezdés előtt - még jól meglocsolták a füvet, és a 11-es vonalát is felfestették, hogy biztosan jól lehessen látni.
Aztán 20 órakor végre hiánytalanul kivonult a Mallorca és a Barcelona kezdő 11-e. Nagyon nagy taps fogadta őket.

Az egész meccs alatt bődületes volt a hangulat. A Mallorca fanatikus szurkolói egy velünk szemben lévő lelátón csoportosultak és adták a ritmust a folyamatos szurkoláshoz. Doboltak, énekeltek, lengették a zászlókat. Én is sokszor beszálltam, buzdítottam a helyieket. Nagyon élveztem!
A környékünkön ülő hazai szurkolók folyamatosan kiabáltak, szidták a bírót. Volt egy fiú, aki egy helyi specialitást lengetve szurkolt kedvenceinek. :-)

A Mallorca kabalája - egy ördög - körbe körbe mászkált a pálya körül, a gyerekekkel játszott, a szurkolókat lelkesítette.

Az első félidő második percében  hatalmas helyzete volt a Mallorcának, de előbb a kapufa, majd a kipattanó után a túloldalra is odaérő Víctor Valdés kapus mentett bravúrral. Ez a kezdés megadta az alaphangot! :-)
A 11. percben láthattuk az első gólt, Pedro volt a gólszerző, azonban a játékvezető nem adta meg les miatt.
Az első félidő végén még volt egy szép hazai helyzet, körülbelül 20 méterre a vendégek kapujától végezhetett el egy szabadrúgást Borja Valero, amelyet ismét nagy védéssel hárított a kapus.

A második félidő eljén Pep Guardiola először Messit, majd Xavit is játékba állította. Végre! Alig vártam, hogy láthassam Messit játszani! :-) (Sajnos Piqué és Henry egyáltalán nem volt ott) :-(
A 63. percben  született végül a gól, Xavi szöglete után, Puyol ért még a labdához, amit végül Ibrahimovic rúgott a kapuba.

A lefújás előtt még láttunk egy hazai gólt is, amit szintén les miatt nem adtak meg. Összességében jó kis meccs volt, néhány igazi helyzettel.

Az eredmény: 1-0 -ra nyert a Barcelóna és ezzel ideiglenesen három pontos előnyre tett szert a spanyol bajnokságban a Real Madrid előtt.

Miután véget ért a meccs, nagyon hamar kiürült a stadion. Még csináltunk néhány fényképet aztán mi is igyekeztünk a kijárat felé. A tömeg kint még nagy volt, a parkolóból több mint negyven perc alatt jutottunk ki.

Összeségében iszonyú nagy élmény volt élőben látni játszani a Barcelonát és nagyon bolodog vagyok, hogy megnézhettem ezt a meccset. :-)